Logo frontera
E-dziennik
Historia wpisów
Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiwa

Apel Wzorowego Ucznia

 

W dniu 15 lutego 2018r. odbyło się podsumowanie I semestru roku szkolnego 2017/2018 czyli Apel Wzorowego Ucznia, którego mottem przewodnim były słowa Henryka Sienkiewicza, patrona naszej szkoły: “Nie rzeczywistość sama, ale serce, z jakim ku niej przystępujemy, nadaje rzeczom kształty i kolory” przytoczone przez panią Dyrektor Wiolettę Olejnik. O wyjątkowości uroczystości stanowią jej goście, a w tym dniu mieliśmy przyjemność gościć Podinspektora ds. oświaty p. Monikę Krawczyk w zastępstwie Wójta Gminy Jerzmanowa p. Lesława Golby, Przewodniczącego Rady Gminy Jerzmanowa p. Tadeusza Kozakowskiego oraz radnych. W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć również p. Dyrektora Ernesta Kłóska, nauczycieli oraz uczniów wraz z rodzicami, których codzienna praca i edukacja odbywa się w budynku szkoły w Jaczowie i w Jerzmanowej.

Podczas części oficjalnej uczniowie otrzymali listy pochwalne oraz dyplomy za wysokie wyniki w nauce i 100% frekwencję, rodzice natomiast – listy gratulacyjne. Akcentem humorystycznym tej części były krótkie anegdoty opisujące przywary bądź zainteresowania każdego zespołu klasowego przygotowane przez wychowawców klas.

Część artystyczną stanowiły występy młodych muzyków oraz artystów – wokalistów i tancerzy, koordynowane przez panią Anetę Kantowicz oraz panią Paulinę Wolanin. Uczniowie zabrali naszych zaproszonych gości w podróż po świecie muzyki. Mieliśmy przyjemność wysłuchać gry na flecie – utworu Siciliano – w wykonaniu Hanny Nienartowicz z klasy IVa. Nieskazitelny wokal zaprezentowała Emilia Kantowicz w piosence “Sto” Grzegorza Lato i zespołu Sound’N’Grace oraz “Rzeka marzeń” Beaty Kozidrak. Swój śpiew zaprezentowała również Dominika Kozłowska, uczennica klasy IIb oddziałów gimnazjalnych w utworze “Rather be” oraz uczennice koła wokalnego w piosence “Do słońca leć”, których opiekunem jest pani Mariola Dubowska. Występy artystyczne przeplatane były pokazami tańców: hiszpańskiego w wykonaniu debiutujących na scenie uczennic klas I oraz nowoczesnego – zumby – w wykonaniu zespołu tanecznego uczennic klasy IVa. Mnogość występów stanowiła panaceum na prozę długiego, zimowego wieczoru zaskakując z każdą chwilą swoją różnorodnością i dynamiką.

Gratulujemy serdecznie uczniom oraz ich rodzicom

i życzymy, aby grono wyróżniony uczniów powiększyło się

wraz z końcem roku szkolnego 2017/2018.

Serdecznie dziękujemy państwu Annie i Ryszardowi Cisek za wiosenną kompozycję kwiatów, która stanowiła dopełnienie wystroju sali w tym uroczystym dniu.

Opracowała: Daria Kapica-Przewoźnik

Wioletta Olejnik,

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie

 

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4