Logo frontera
E-dziennik
Historia wpisów
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Archiwa

Tydzień życzliwości

 

Ostatni tydzień szkoły przed feriami był nadzwyczajny. Wszystko za sprawą  Tygodnia Życzliwości, zorganizowanego przez nauczycieli p. Karolinę Gałkę – psychologa szkolnego, p. Magdalenę Nadymus i p. Annę Kardasz, trwającego od 8.01 do 12.01.2018 r.

W poniedziałkowy poranek, już przy wejściu do szkoły witał wszystkich  zachęcający do uśmiechu, kolorowy plakat informujący o szkolnym projekcie. Korytarze zostały ozdobione cytatami,  plakatami oraz gazetkami dotyczącymi życzliwości, a nasze buzie byłby uśmiechnięte od ucha do ucha przez cały tydzień.

W ciągu całego tygodnia zadaniem przedszkolaków i uczniów klas I-III było wykonanie prac plastycznych propagujących życzliwe zachowania, a do wychowanków klas IV-V należało stworzenie Dekalogu Życzliwego Człowieka.

Oprócz tego w szkole działo się wiele ciekawych rzeczy – na szkolnym korytarzu pojawiła się „skrzynka życzeń i pozdrowień”, do której każdy mógł wrzucić liściki z pozdrowieniami, życzeniami i gratulacjami, a szkolni „listonosze” wykazując się dużą życzliwością, dostarczyli korespondencje do wszystkich adresatów.

W ramach akcji, każda klasa miała za zadanie odrysować na kartce swoją dłoń i napisać życzliwe słowo na temat innej osoby. Gotowe prace zdobią teraz szkolne korytarze i drzwi, obok których nie sposób przejść obojętnie. W związku z tym, że symbolem życzliwości jest kolor żółty zorganizowaliśmy także międzyklasowy konkurs na najliczniej ubraną w tym kolorze klasę. Tu, zdecydowane zwycięstwo odniosła klasa IV a.

Punktem kulminacyjnym Tygodnia Życzliwości było spotkanie klas na apelu oraz wyróżnienie najbardziej życzliwych kolegów i koleżanek w naszej szkole,  którzy zostali wybrani w przeprowadzonym konkursie życzliwości. Są to:

Marcelina Zygnerska – Odział przedszkolny

Hanna Reda – I a

Pola Ryndak – I b

Liliana Dubienko –II

Julia Woźniak –III a

Marcela Mańkowska – III b

Amelia Bienia – IV a

Kornel Łojek – IV b

Julia Buczyńska – V a

Dominika Gwazdacz- V b

                                    Serdecznie gratulujemy!

 

Dziękujemy wychowawcom za zaangażowanie i pomoc swoim wychowankom w przygotowaniu prac plastycznych i mamy nadzieję, że Tydzień Życzliwości wejdzie do kanonu naszych szkolnych tradycji. Nasze przesłanie jest proste – Bądźmy życzliwi codziennie, nie tylko od święta.  Pamiętajmy, że pozytywna energia, która przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Opracowała: Karolina Gałka

 

 

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4