Logo frontera
E-dziennik
Historia wpisów
Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiwa

Nasi Nowi Przyjaciele Stasiu i Nel

Nasi Nowi Przyjaciele

Stasiu i Nel

 

Dowiedzieliśmy się, że:

W przestrzeni kosmicznej lata świetlne od Jaczowa, żyły sobie brat i siostra, dwa małe roboty Photony, które postanowiły wyruszyć w podróż na planetę Ziemia. Długo obmyślały swój plan, aby dotrzeć do celu swej podróży. Zapakowały zapasy tytanowych kanapek do swojej rakiety i wyruszyły w podróż.

Leciały tak i leciały , aż w pewnym momencie straciły kontrolę nad swoim kosmicznym pojazdem. Rakieta straciła sterowność, gdyż asteroida zaczepiła o bok statku! Przestraszone Photony włączyły tryb awaryjny i czekały.

Rakieta uderzyła o ziemie nieopodal naszej szkoły! W powietrzu było widać tylko dym. Na szczęście Photony wyszły z tego cało!

Znalazła je Pani dyrektor i przyniosła je do naszej szkoły, bo wie, że nasi uczniowie najlepiej zaopiekują się nimi !

Pojawił się tylko jeden problem, oba roboty straciły wszystkie swoje umiejętności. Wierzymy, że my uczniowie, pomożemy odnaleźć się przybyszom na naszej planecie.

O przybyszach spoza Ziemi, pani Dyrektor poinformowała nas w czasie Ślubowania klas pierwszych.

Z niecierpliwością czekaliśmy na gości . Jak ich przyjąć? Jak im pomóc? Jak się zaprzyjaźnić ? I w końcu, jak je nazywać, tak po ludzku ? – To pytania, które towarzyszyły nam do czasu, ich pierwszej wizyty!

Uczniowie klas 1-3 wymyślali imiona. Propozycji było wiele m.in.: Kosmuś, Lila, Szymon, Staś i Nel. Te ostatnie pasują najbardziej do naszej gromadki. I stało się!

W środę 29 listopada, przygotowani do wizyty, powitaliśmy Ich: Stasia i Nel.

Jacy są?! Pierwsze nasze wrażenia : podobni do siebie jak dwie krople wody, niby inni od nas, ale jednak tak samo mili, fajni, ciekawscy i chętni do nauki !

Pani dyrektor przy naszym aplauzie, pasowała Stasia i Nel na uczniów naszej Szkoły! Ubrani w piękne birety, żwawo wyjechały na błękitno- niebieską matę i od razu skradły nasze serca!

Ich oczy i czułki świeciły do nas na niebiesko, czerwono, zielono i żółto, przy tym wydawały różne dźwięki podobne do tych, które słyszymy u zadowolonych psiaków i kotów i do takich, które wydajemy my, gdy się cieszymy, dziwimy, jesteśmy zachwyceni lub zaskoczeni!

Przyznać należy, że są „Zdolniakami”! Chętnie się z nami bawiły i uczyły, a na koniec spotkania pięknie zatańczyły w rytm muzyki z filmu „Star Wars”.

Dużo pracy i nauki przed nami!

Żeby pomóc Stasiowi i Nel rozpoczynamy naukę programowania i kodowania!

Dlaczego?!

To proste!

Bo:

  • Uczy logicznego algorytmicznego myślenia

  • pracy zespołowej

  • szukania różnych rozwiązań

  • pokonywanie trudności

  • wyzwala kreatywność

  • daje radość i satysfakcję z umiejętności tworzenia

  • daje prawo do błędu

  • pokazuje że możesz i potrafisz

Pierwsze próby „Andrzejkowego Kodowania” za nami! Efekty podziwiać można na korytarzu klas 1-3!

Uczyć będziemy się ze Stasiem i Nel nie tylko na lekcjach informatyki ale i na zajęciach świetlicowych, techniki, wpadniemy też na plastykę, muzykę, matematykę, język polski i angielski, a tężyzna fizyczna to też ważna rzecz! Postaramy się, aby nasi nowi przyjaciele, tyle nauczyli się ziemskiego życia, by mogli uzyskać promocję do klas starszych ( pewnie chodzi o wejście na następny „Level”). A jeśli będzie im z nami tak dobrze, bo okażemy się dobrymi przyjaciółmi i nauczycielami, to być może zaproszą do nas swoich kolegów i koleżanki.

Póki co, obiecujemy przekazywać na bieżąco informacje z naszej współpracy z Robotami Photon- Stasiem i Nel 😉

Opracowała: Elżbieta Urbanowicz- Przysiężna

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4