Logo frontera
E-dziennik
Historia wpisów
Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiwa

Finał projektu “Umiem pływać” i “Nauka pływania”

Z końcem listopada br. kończymy naukę pływania zorganizowaną dla uczniów naszej Szkoły.
45 uczniów uczestniczyło w kolejnej edycji nauki pływania w ramach dwóch projektów zorganizowanych przez Gminę Jerzmanowa:
– ogólnopolski projekt ,,Umiem pływać”, którego wojewódzkim koordynatorem jest Dolnośląska Federacja Sportu;
– „Nauka pływania” program Gminy Jerzmanowa.

Podstawowym celem projektów było doprowadzenie do opanowania przez uczniów elementarnych sposobów pływania oraz zdobycie umiejętności pływania stylem grzbietowym, a także uświadomienie dzieciom i rodzicom korzyści zdrowotnych jakie niesie za sobą umiejętność nauki pływania.
W trzech grupach, w ramach 20-godzinnych zajęć na krytej pływalni Chrobry Głogów, pod kierunkiem instruktorów: p. Moniki Ilnickiej i p. Piotra Czyża, nasi uczniowie klas 1-5 poznawali tajniki nauki pływania. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w atrakcyjnie zorganizowanych zajęciach na basenie, z radością czekały na każdy kolejny wyjazd, a na ostatnich zajęciach pięknie podziękowały instruktorom za atrakcyjną naukę pływania, aktywne spędzanie wolnego czasu i dobrą zabawę.
Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały mnóstwo radości i satysfakcji. Zajęcia na basenie niewątpliwie rozbudziły potrzebę uczestnictwa dzieci w tej formie aktywności ruchowej. Dzieci nauczyły się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Wspólne wyjazdy integrowały uczniów. Zajęcia dały uczniom nie tylko możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale dały również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Zachęciły dzieci do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki i aktywnego stylu życia.

Realizacja zajęć w ramach programu ,,Umiem pływać” podzielona była na 4 etapy:
– etap 1 obejmował opanowanie takich czynności jak zanurzanie głowy do wody, otwieranie oczu pod wodą, naukę wydechu do wody i ćwiczenia wypornościowe,
– etap 2 obejmował naukę leżenia na piersiach i grzbiecie, proste skoki do wody oraz opanowanie poślizgów na piersiach,
– etap 3 obejmował opanowanie ruchów napędowych kończyn dolnych do kraula na grzbiecie i do kraula na piersiach z wydechem oraz elementy nurkowania w głąb,
– etap 4 obejmował opanowanie pracy kończyn górnych do kraula na grzbiecie, elementy nurkowania w dal i w głąb oraz wykonywanie skoków do wody głębokiej.
Projekt „Umiem Pływać” był finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, koordynatorem na nasze województwo była Dolnośląska Federacja Sportu, a dowozy zapewnił Urząd Gminy Jerzmanowa.
Projekt Nauka Pływania w całości sfinansowała Gmina Jerzmanowa.

Składamy serdeczne podziękowania:
Wójtowi Gminy Jerzmanowa – panu Lesławowi Golba,
Referentowi ds. oświaty – pani Monice Krawczyk,
Dyrektorowi – pani Wiolecie Olejnik,
Instruktorom pływania – pani Monice Ilnickiej i panu Piotrowi Czyżowi,
Przewoźnikowi – Firmie „Atena”.

Mamy nadzieję na kolejne edycje!

Opracowała: Elżbieta Urbanowicz-Przysiężna

______________________________

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4