Logo frontera
E-dziennik
Historia wpisów
Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiwa

Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Nasza szkoła włączyła się aktywnie w obchody tego ważnego święta. Już tydzień przed tym wydarzeniem przedszkolaki z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-V wykonywali prace plastyczne, ilustrujące wylosowane prawo, które miało posłużyć jak zagadka dla koleżanek i kolegów z innych klas. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, zaangażowaniem i nie mniejszą znajomością swoich praw. Kolorowe plakaty z przedstawionymi prawami dziecka zostały wyeksponowane na korytarzach szkoły i omówione przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, p. Edytę Porosło oraz psychologa szkolnego, p. Karolinę Gałkę.

W edukacji o prawach dziecka niezwykle istotne było dla nas to, żeby uczniowie zdawali sobie sprawę czym są prawa dziecka, jakie prawa im przysługują, na czym polega różnica między prawem a obowiązkiem, a także do kogo i gdzie mogą się zwrócić w sytuacji, kiedy poczują, że ich prawa nie są respektowane.

Dzień ten na trwałe wpisał się w szkolną tradycję, ponieważ stanowi doskonałą okazję do mądrej dyskusji, której towarzyszy uśmiech i zabawa.  Dziękujemy wychowawcom za zaangażowanie i pomoc swoim wychowankom w przygotowaniu prac plastycznych.

Opracowały: Karolina Gałka oraz Edyta Porosło

________________________________

Wioletta Olejnik,

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4