Logo frontera

E-dziennik

Historia wpisów

Listopad 2017
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Archiwa

Miesięczne archiwum: Listopad 2017

ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE

 

 

    Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze…

Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Czytaj dalej

Świetlicowe Andrzejki


Czytaj dalej

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

Szkolny wolontariat „PODAJ POMOCNĄ DŁOŃ” działający w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie włącza się w akcję STOWARZYSZENIA STRAŻACY WSPÓLNIE PRZECIWKO BIAŁACZCE pod hasłem „PACZKA DLA DZIECIAKA NA ŚWIĘTA OD STRAŻAKA”.

Do dnia 6.12.2017r w naszej szkole prowadzimy zbiórkę nowych zabawek, książek, kolorowanek, artykułów papierniczych i gier planszowych– oprócz pluszaków. Dary przynosimy do p. Katarzyny Kaczochy lub p. Edyty Warownej. Każda aktywność ucznia w wolontariacie odnotowana jest w kartach aktywności.

Pamiętajcie – DOBRO WRACA.

Opiekunowie wolontariatu

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie

Światowy Dzień Pluszowego Misia!

27 listopada grupa 22 uczniów ze Szkolnego Klubu Samorządności i Wolontariatu udała się do Publicznego Przedszkola “Kraina Marzeń” w Jerzmanowej. Celem wizyty były obchody Światowego Dnia Misia Pluszowego. Młodzież gimnazjalna przygotowała dla maluchów szereg gier i zabaw. Przedszkolaki, jak się okazało, bardzo onieśmieliły naszą młodzież, ale początki często bywają trudne. Jednak “nie taki diabeł straszny, jak go malują” i zarówno młodzież, jak i przedszkolaczki byli bardzo zadowoleni. Zresztą zdjęcia mówią same za siebie.

opracowała: Julita Zwolińska

Czytaj dalej

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI

 

Do akcji zapraszamy wszystkich naszych uczniów, ich rodziców, babcie, dziadków, ciocie i znajomych.

Każdy może stworzyć choćby małą paczkę, która wywoła uśmiech na buziach chorych dzieci. Oni naprawdę tego potrzebują. Sprawmy, żeby dzieciaki w tym świątecznym okresie nie miały czasu na smutki.

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie

W Krainie Pani Muzyki- koncert

Dziś naszą szkołę odwiedzili muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego, którzy w rytm baletu Piotra Czajkowskiego wprowadzili nas w niesamowity i trochę zaczarowany świat muzycznych opowieści. Poznaliśmy historię miłosną Odetty i Zygfryda z baletu pt.: “Jezioro łabędzie” oraz wysłuchaliśmy baletu pt.: ” Dziadek do orzechów”, dzięki któremu poczuliśmy już atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Muzykę baletową  wygrywały  subtelne dźwięki fletu poprzecznego.

Czytaj dalej

Finał projektu “Umiem pływać” i “Nauka pływania”

Czytaj dalej

Filtr tematów

Nadchodzące wydarzenia

  • No upcoming events
AEC v1.0.4