E-dziennik

Historia wpisów

Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwa

Biblioteka

Wieści w biblioteki

Książka na miarę naszych czasów

Książka na miarę naszych czasów

Czytaj dalej

Wielka Liga Czytelników

banner„Najlepszą rzeczą jaką rodzice mogą zrobić dla szczęścia i przyszłości swego dziecka, jest codzienne głośne czytanie mu dla przyjemności i radykalne ograniczenie telewizji”

I. Koźmińska, E. Olszewska

„Wychowanie przez czytanie”

Czytaj dalej

Gminny Konkurs Plastyczny “Mój przyjaciel miś”

img_7346

Czytaj dalej

Światowy Dzień Pluszowego Misia

thumbnail

Czytaj dalej

Narodowe Czytanie “Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza

narodoweczytanie800

Czytaj dalej

Pasowanie na czytelnika

z komórki 201Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem.

 Kornel Makuszyński

  Dnia 20 czerwca odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Gościem spotkania była pani dyrektor Wioletta Olejnik.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

  Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy VI a: Aleksandrę Joniec, Cezarego Buczyńskiego oraz Wiktora Bachtę. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, oraz jakie ważne dla ich rozwoju jest czytanie .Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor dokonała pasowania każdego z uczniów. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

opracowała: Emilia Hajek – Furyk

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie Wioletta Olejnik

Czytaj dalej

Tydzień Bibliotek

100_2389Baśnie to jedyne w swoim rodzaju utwory literackie pełne mocy i magii, która działa na stykających się z nimi. Nie wiadomo jak to się dzieje (być może to czary) ale baśnie stają się lekiem na zło i odtrutką na codzienne przykrości i jako lekarstwo nie są gorzkie lecz słodkie. Czytaj dalej

Filtr tematów

Nadchodzące wydarzenia

  • No upcoming events
AEC v1.0.4