E-dziennik

Historia wpisów

Wrzesień 2016
P W Ś C P S N
« Sie    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archiwa

Zdjęcia

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

 

P1010835

Czytaj dalej

Starsze przedszkolaki na wycieczce w Lesznie

100_2413Starsze przedszkolaki na wycieczce w Lesznie Centrum Rodzinne – “Zaczarowany Świat”

Czytaj dalej

To była dłuuuga noc…

received_1019829951404969

Czytaj dalej

Uroczystość wręczenia kart rowerowych i kasków. Rajd rowerowy ulicami Głogowa

P1010772W dniu dzisiejszym uczniowie klas czwartych otrzymali upragnioną kartę rowerową. Na uroczystość przybył pan wójt Lesław Golba, który wręczył kaski, symbol bezpiecznego rowerzysty. Uczniowie otrzymali również odblaski, tak niezawodne podczas poruszania się po drogach. Następnie wszyscy udali się zrobić wspólne pamiątkowe zdjęcie przed budynkiem szkoły i ruszyli w trasę. Pan Przemysław Mazan wraz z Panią Darią Kapicą – Przewoźnik, panią Magdaleną Nadymus i panią Pauliną Wolanin czuwali nad bezpieczeństwem świeżo upieczonych rowerzystów i bezpiecznie poprowadzili uczestników rajdu ścieżkami rowerowymi po Głogowie.

opracowała: A. Szyszkowska

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie

Wioletta Olejnik

Czytaj dalej

Wycieczka klas 4B i 5B do Wrocławia

20160617_131744W dniu 17 czerwca klasy 4B i 5B wyjechały na wycieczkę do Wrocławia. W planach było zwiedzanie ZOO i Czekoladziarnia. Na początek udaliśmy się do ZOO, gdzie mieliśmy okazję podziwiać przeróżne zwierzęta, od tych najmniejszych i najbardziej jadowitych poprzez te większe znane, dotychczas ze zdjęć, z podręcznika do przyrody. Najpierw udaliśmy się

Czytaj dalej

Apel Bezpieczne Wakacje

20160615_110033

Bezpieczne wakacje

15 czerwca w szkole odbył się apel „ Bezpieczne wakacje”. Uczniowie klas drugich wraz                                z wychowawcami przygotowali prezentację i krótki występ wokalny o tematyce bezpiecznych wakacji. asp. Andrzej Zieliński – dzielnicowy gminy Jerzmanowa zapoznał dzieci z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa oraz omówił wszystkie niebezpieczeństwa jakie mogą na nas czyhać podczas wakacyjnego odpoczynku. Pani dyrektor Wioletta Olejnik życzył wszystkim bezpiecznych wakacji.

                                                                                                     Opracowała Agnieszka Paś

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie Wioletta Olejnik

Czytaj dalej

Pasowanie na czytelnika

z komórki 201Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem.

 Kornel Makuszyński

  Dnia 20 czerwca odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Gościem spotkania była pani dyrektor Wioletta Olejnik.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

  Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy VI a: Aleksandrę Joniec, Cezarego Buczyńskiego oraz Wiktora Bachtę. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, oraz jakie ważne dla ich rozwoju jest czytanie .Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor dokonała pasowania każdego z uczniów. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

opracowała: Emilia Hajek – Furyk

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie Wioletta Olejnik

Czytaj dalej

Filtr tematów

Nadchodzące wydarzenia

  • No upcoming events
AEC v1.0.4