E-dziennik

Historia wpisów

Listopad 2014
P W Ś C P S N
« paź    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Statystyki

Odwiedziło już nas : 12428 osoby
Przeglądając 197256 stron
Osób online: 0
Twoje IP: 54.82.216.134
Odwiedzających dzisiaj: 0

Zdjęcia

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W czwartek 30 października 2014r. odbył się po raz pierwszy w naszej szkole Bal Wszystkich Świętych. “Taki duży i taki mały”  czyli uczniowie klas 0-6 stali się na chwilę ŚWIĘTYMI. Już od rana, po korytarzach, biegały ANIOŁKI i ANIOŁY. Reszta ŚWIĘTYCH dojechała na sam bal w pomysłowych przebraniach ze świecącymi aureolami na głowach. W trakcie tak niecodziennej i wyjątkowej zabawy uczniowie brali udział w wielu konkursach, które miały na celu pogłębienie wiedzy o święcie WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Każda klasa zdobywała dobre uczynki za uzyskane punkty. Pierwszy konkurs polegał na dopasowaniu Świętych do miejscowości. Drugi konkurs to prezentacja  wywiadu Pana Boga ze Świętym i  podanie, jaki Święty był przesłuchiwany przez Boga. Trzecim konkursem był “Taniec z Gwiazdami”,  w czasie którego zbierano z podłogi jak największą  ilość papierowych aniołków. Zadanie było trudne ponieważ zbierały tylko dwie osoby, które były trzymane przez wychowawcę – Archanioła klasy. DJ balu – pan Waldemar Drozd miał specjalny telefon komórkowy, za pomocą którego  nawiązaliśmy  łączność z niebem i do każdego przyszedł sms z nieba – cukierki z sentencjami Świętych. Na koniec w każdej klasie wybrano ucznia, który był najciekawiej przebrany. Chóry Archaniołów oceniały pomysłowość i dobór kostiumu do danego ŚWIĘTEGO. Wybór nie był łatwy…

Ostatecznie, po podliczeniu punktów – dobrych uczynków zwyciężyła klasa IVb pod opieką Archanioła p. Darii Kapicy. Zgodnie z obietnicą nagrodą był tydzień bez zadań domowych i tak też się stało. Imprezę ogólnoszkolną przygotowały i poprowadziły z pomocą p. Waldemara Drozda: p. Katarzyna Mońka, p. Katarzyna Kawecka i p. Ewa Kaczor.

Więcej zdjęć z niebiańskiej zabawy już niedługo.

DSC_2195   DSC_2193 DSC_2194

 

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ

Ta galeria zawiera 20 zdjęć.

 

 

SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO KONKURSU
PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ

Dnia 31 października 2014 r. odbył się szkolny etap Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Udział wzięło
18 uczniów z klas I-VI. Uczestnicy rywalizowali w kategorii solista i zespół.
Jury w osobach: pani Dyrektor Wioletta Olejnik, pani Aneta Kantowicz, pani Daria Kapica i pani Beata Janowska wyłoniło następujących laureatów: Czytaj więcej

KARTKI Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Oto prace zręcznych rączek KOŁA ARTYSTYCZNO-WOKALNEGO i WARSZTATÓW RĘKODZIEŁA. Kartki okolicznościowe zostały wykonane dla emerytowanych pracowników naszej szkoły z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ.

Czytaj więcej

Jaczów z wizytą u Sienkiewicza

DSC02699

W sobotę, 27 września 2014r. po południu, delegacja w składzie: Julia Bielska, Aleksandra Grzechnik, Antoni Makara – poczet sztandarowy – oraz opiekun Irena Wołczyńska – reprezentowała naszą szkołę w uroczystościach jubileuszowych 25-lecia szkoły oraz 15 rocznicy nadania im. H. Sienkiewicza Szkole Podstawowej w Siedlcach, powiat lubiński.

Po uroczystościach oficjalnych była chwila na poczęstunek i obejrzenie kroniki szkoły, w której z przyjemnością znaleźliśmy ślady wizyty sprzed 15 lat…

Opracowała: Irena Wołczyńska

Czytaj więcej

Turniej piłkarski w Smardzowie

W sobotę, 20 września 2014r., we wsi Smardzów odbył się “Amatorski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wolności”. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Razem dla Smardzowa.

DSCF9845

 

W zmaganiach na murawie w dwóch kategoriach wiekowych wzięło udział 7 amatorskich  drużyn. Do rywalizacji przystąpili mieszkańcy Smardzowa, Jaczowa, Maniowa i Głogowa. Rozegrano łącznie 9 meczy w systemie – każdy z każdym.

Czytaj więcej

WARSZTATY ORIGAMII

DSC_2155 Czytaj więcej

75 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

17 września 2014 r. delegacja kl. VI naszej szkoły, wraz z pocztem sztandarowym, wzięła udział – jak co roku – w uroczystości 75 rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę. 

Czytaj więcej

Filtr tematów

Nadchodzące wydarzenia

  • 31 października 2014Halloween
AEC v1.0.4

Logo BIP

Najnowsze wpisy