Zdjęcia

GÓRA GROSZA

góra grosza

Szanowni Rodzice Drodzy Uczniowie

Szkolny wolontariat „ Podaj Pomocną Dłoń” działający w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza       w Jaczowie serdecznie dziękuje wszystkim , którzy włączyli się w akcję „ Góra Grosza” organizowaną w dniach 23 listopada do 4 grudnia w szkołach całej Polski. Czytaj więcej

Pierwszy dzień ferii – zajęcia kulinarne

IMG_1183

Czytaj więcej

BAL KARNAWAŁOWY NAJMŁODSZYCH

bal

Na BAL KARNAWAŁOWY do najmłodszych przybyła księżniczka Elsa i jej przyjaciel Olaf. Księżniczka i jej przyjaciel przygotowali dla uczestników najróżniejsze konkursy i zabawy. Było wesoło i czasami śmiesznie, wszyscy bawili się znakomicie. Dziękujemy Księżniczce Elsie i Olafowi za wspaniałe wrażenia.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie Wioletta Olejnik

Czytaj więcej

APEL BEZPIECZNE FERIE

Apel „Bezpieczne Ferie” przygotowali uczniowie klasy 4A i 5B pod opieką pani Agnieszki Paś i pani Pauliny Nyk. P1000126Uczniowie zaprezentowali scenki przedstawiające sytuacje z jakimi spotykamy się podczas zabaw na śniegu w czasie ferii. Scenki przybliżyły nam zachowania bezpieczne i takie, których powinniśmy unikać. Na apel został zaproszony pan policjant, których przygotował krótką prezentację o bezpiecznych zabawach na śniegu oraz wygłosił krótką prelekcje nt. Jak należy się zachowywać, jakich zasad należy przestrzegać oraz jak należy się ubrać podczas wycieczek w góry.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie Wioletta Olejnik

Czytaj więcej

BAL KARNAWAŁOWY KLAS IV – VI

P1000082W dniu dzisiejszym uczniowie klas IV – VI bawili się na Balu Karnawałowym. Była ulubiona muzyka, w takt której każdy wyginał śmiało ciało, był poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, były też konkursy. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs przechodzenia pod drążkiem. Nie mogło też zabraknąć ulubionego tańca z balonami. Dziękujemy za wspaniałą zabawę zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski. Dziękujemy pani Agnieszce Paś i pani Paulinie Nyk za zorganizowanie Balu.

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. H. Sienkiewicza w Jaczowie

Wioletta Olejnik

Czytaj więcej

PRELEKCJA POLICJANTA W KLASACH IV – VI

P1000042

W dniu dzisiejszym odwiedził nas Pan Zieliński. Nasz policjant wygłosił, dla uczniów klas IV – VI, prelekcje na temat: „ Skutków prawnych niewłaściwych zachowań”. Poruszane był zagadnienia: przezywanie, naruszenie czyjejś nietykalności, niszczenie mienia oraz poszanowania osób starszych, a w tym pracowników szkoły. Pan policjant wyjaśnił też różnicę między wykroczeniem, a przestępstwem. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni i zadawali mnóstwo pytań. Na koniec Pani Dyrektor podziękowała Panu policjantowi, który żegnając się z nami powiedział, że uczniowie naszej szkoły są grzeczni i na pewno wiedzą jak postępować właściwie.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaczowie

Wioletta Olejnik

Czytaj więcej

XV FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

P1000039

Natasza i Lena Mysłowskie

W dniu 12 stycznia Dom Kultury „Atrium” przy ulicy Pomorskiej na Osiedlu „Piekary” w Legnicy był organizatorem XV Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Atrium 2016”. Udział w nim wzięło 64 solistów oraz 21 zespołów wokalnych reprezentujących 35 instytucji z 18 miejscowości położonych głównie w Regionie Dolnego Śląska. (Bielawa, Bystrzyca, Dzierżoniów, Gierałtowiec, Głogów, Jaczów, Krzelków, Legnica, Lubin, Niemcza, Pieszyce, Pielgrzymka, Piława Górna, Raszówka, Rudna, Świdnica, Wrocław, Żórawina) Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach (soliści i zespoły wokalne) oraz dwóch grupach wiekowych (do lat 10 i 11-13 lat). Przez piętnaście lat festiwal w „Atrium” wyrobił sobie markę, której nie powstydziliby się nawet organizatorzy imprez ogólnopolskich. Co roku ściąga do Legnicy najlepszych wokalistów z całego Regionu, odwiedzają go również młodzi artyści z bardziej odległych miejscowości. Informacja o nim, dzięki przekazom medialnym, dociera do zainteresowanych w całej Polsce. Jak na mały jubileusz przystało frekwencja dopisała i tegoroczna impreza zapisze się w historii bijąc kolejny rekord liczby uczestników. Mimo, że charakter festiwalu narzuca pewne ograniczenia, w repertuarze wykonawców nie brakło pomysłów. Nowe, ciekawe aranżacje, także tradycyjnych kolęd oraz wysoki poziom przygotowania małych artystów sprawił, że kilkugodzinne przesłuchania minęły jak chwila.

opracowała: P. Mysłowska

Życzymy wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów oraz dalszych sukcesów.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie

Wioletta Olejnik

Czytaj więcej

Filtr tematów

Nadchodzące wydarzenia

  • 1 lutego 2016FERIE ZIMOWE
  • 14 lutego 2016WALENTYNKI
  • 19 lutego 2016APEL WZOROWY UCZEŃ godz. 16.00
  • 21 lutego 2016DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
  • 8 marca 2016DZIEŃ KOBIET
AEC v1.0.4

Logo BIP

Najnowsze wpisy